Torba na zakupy nazywa się dużą lub pojemną torebką (zwykle zawieszoną na ramionach), która może pomieścić przedmioty codziennego użytku, takie jak książki, makijaż i inne rzeczy. Zwykle słowo „martwy” oznacza „nieść”. Można je zmapować do XVII wieku i jest szeroko stosowane od XX wieku.

Torby na ramię to uniwersalne torebki – i prawdziwy amerykański klasyk, który jest również popularny na całym świecie. Typowa torba z grubej bawełny zawiera różnego rodzaju przedmioty odpowiadające codziennym potrzebom kobiety.

Podstawowa konstrukcja torby jest naprawdę bardzo prosta. a typowe kontury składają się z głównej kieszeni (czasem z wkładkami i przegródkami) i mają górne otwory na zamek błyskawiczny, magnes lub wstążkę. Uchwyty z długim paskiem są zwykle łatwe do noszenia ręcznie lub swobodnie zawieszają się na ramionach.

Tkaniny i materiały użyte do produkcji toreb na zakupy są bardzo różne. Bardziej swobodne są zwykle renderowane w płótnie, wiklinie, skórze lub dżinsie. Ze względu na przestronne samoloty torby transportowej producenci często wyświetlają na nich wyszukane wzory i nadruki, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne, ale także przyciągają wzrok.

Torby na zakupy są szczególnie przydatne dla tych, którzy mają wiele rzeczy i nie mają czasu na publikowanie poszczególnych artykułów. Każda z nich oferuje różne role, niezależnie lub w połączeniu.

Chociaż torby mogą wyglądać na nieporęczne i nieporęczne ze względu na ich duży rozmiar, to właśnie dzięki temu są one tak atrakcyjne. Duża torba z materiału pomieści wszystko, czego potrzebujesz na jeden dzień. Torba na zakupy jest uniwersalnym symbolem dla dzisiejszej zapracowanej kobiety, od kluczy po portfele i dodatkowe ubrania.

Skłonność wczesnej torby na zakupy sięga 1944 roku, kiedy LL Bean wprowadził torbę na łódkę, która jest przeznaczona dla widzów żeglarzy. Prosty, ale funkcjonalny projekt szybko się przyjął, a projektanci zaczęli projektować różne wersje, aby uczynić je bardziej modnymi. Torby zostały następnie połączone na rynku bagażowym, a skórzana torba podróżna stała się światową sensacją.

W latach pięćdziesiątych torby na zakupy stały się coraz bardziej popularne ze względu na ich praktyczne zastosowanie i zwiększoną prędkość. Gdy kobiety zaczęły potrzebować więcej rzeczy, torba na zakupy była idealna, aby zaspokoić te potrzeby.

W latach 60. Coach opracował słynną markę Bonnie Cashin. To wywołało zapał w modzie i tysiące na tysiące zostały sprzedane niemal natychmiast po wpłynięciu na stojaki na modę. W latach 90. projektantka Kate Spade zastosowała ultra-kobiece wzory i sprawiła, że ​​torba stała się niezbędną, a jednocześnie modną torbą dla kobiet w każdym wieku. Jak każdy udany element mody, torba na zakupy Kate Spade została skopiowana w setkach odmian i jest popularna wśród kobiet na całym świecie.

Dobra torba na zakupy oferuje miejsce na wszystkie ważne rzeczy, ale nie jest zbyt ciężka. Mniejsze przedmioty, takie jak klucze i portfele, mogą być przechowywane w komorach, a główny korpus pomieści wszystkie pozostałe przedmioty. Klasyczna torba na zakupy ma zawsze podobny kształt. To, co może się zmienić, to materiały i projekty. Przez długi czas pozostanie niezbędnym artykułem.