czwartek, 18 lipca, 2024

Hostessa w Krakowie

Praca hostessy to przyjemne, miłe i dobrze płatne zajęcie, dedykowane głównie młodym kobietom, które chcą dorobić w wolnym czasie. Wymagania stawiane przez pracodawców zwykle ograniczają się do aparycji i punktualności. Rzadko wymaga się doświadczenia na podobnym stanowisku, a już na pewno nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza w zakresie tematyki, jaką obejmuje promowany produkt. Dlatego jest to świetna propozycja dla każdej pełnoletniej dziewczyny, która jest gotowa na podjęcie pracy z dnia na dzień. Warto bowiem pamiętać, że choć zajęcie jest dość łatwe, a przy tym o dobrej stawce, to nie jest to stała praca, na oferty będzie trzeba polować i mierzyć się ze sporą konkurencją. Ponadto, często jest tak, że należy być elastycznym, bo hostessy bywają potrzebne na wydarzeniu, które ma mieć miejsce nawet w ciągu trzech dni. Stąd tak duże zainteresowanie tą pracą wśród studentek.

Kraków to miejsce, w którym nie brak wydarzeń wszelkiego typu, a większość z nich potrzebuje osób, które w efektywny sposób będą potrafiły przyciągnąć pożądanych klientów do proponowanych produktów. Opcji jest mnóstwo, hostessy są potrzebne w marketach, na przykład w działach z żywnością, gdzie powinny zachęcić robiących zakupy do skosztowania danego produktu, przy okazji różnych wydarzeń w centrach handlowych – szczególne zapotrzebowanie pojawia się w okresie przedświątecznym, kiedy potrzeba osób do stałej promocji poszczególnych sklepów bądź marek. Hostessy znajdą pracę także na koncertach, dużych wydarzeniach kulturalnych, w tym także miejskich.

Jakie wymagania obowiązują, aby dostać pracę hostessy? Przede wszystkim wygląd – przed podpisaniem umowy pracodawcy często proszę o zdjęcie twarzy, sylwetki oraz wymiary. To ostatnie to nie tyle próba ścisłej i okrutnej selekcji, a bardziej dobranie dziewcząt tak, aby firmowe stroje, na przykład uniformy, były dostosowane do figury. Warto pochwalić się umiejętnie zrobionym makijażem, delikatnym, ale i estetycznym, neutralnymi paznokciami oraz umiejętnością chodzenia (czasem przez wiele godzin) w butach na wysokich obcasach. Buty zazwyczaj należy mieć własne, dlatego w szafie osoby, która myśli o regularnym dorabianiu jako hostessa, powinny znaleźć się porządne, wygodne na tyle, na ile to możliwe, czarne szpilki, które będą pasować do większości kreacji.

Co do sylwetki – oczywiście najbardziej cenione są dziewczyny o parametrach przeciętnej modelki – dość wysokie, szczupłe, zwykle w rozmiarze od trzydzieści cztery do trzydzieści osiem, proporcjonalne, zgrabne i poruszające się z gracją, szczególnie na wspomnianych wysokich obcasach. Raczej nie ma szczególnych wymagań co do fryzury, choć preferowane są osoby o dłuższych włosach, co wynika z ułatwienia, jakie niosą za sobą, gdyż łatwiej uczesać w podobny sposób kilka dziewczyn (a hostessy często działają w kilka naraz) o włosach chociaż do ramion.

Inne wytyczne to oczywiście te dotyczące relacji interpersonalnych. Hostessa powinna być otwarta, miła, uśmiechnięta, gotowa do pomocy i z klasą reprezentować dany produkt.

Co się czyta