sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaOkiem mamyCiekawostkiCzłowiek dwudziestego pierwszego wieku...

Człowiek dwudziestego pierwszego wieku…

Duża wiedza praktyczna. Wysokie kwalifikacje a do tego spore zaangażowanie we własny rozwój. Wymagania pracodawców odnośnie idealnych kandydatów na stanowiska przez nich oferowane są bardzo wysokie, ale konkurencja na rynku sprawia, że możemy pozwolić sobie na więcej. Jak odnaleźć się na rynku pracy i spełniać zawodowo?

Odpowiedź na to pytanie wymaga przede wszystkim analizy tego, czego od nas oczekują. Oczywiście, spełniamy się w różnych zawodach, wymagania stawiane przed nami także będą znacząco inne, jednak ogólnym kluczem do sukcesu jest edukacja. I nie, nie chodzi tutaj o wiedzę, dyplomy czy też kursy zrobione dla zdobycia samego świstka. Ważne jest przede wszystkim to, aby dziedzina naszej pracy była naszą pasją i abyśmy stale doskonalili się w niej.

O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim nadążanie za postępem. Istnieją co prawda zawody, w których niewiele się zmienia, jednak nauka powoduję nieustanne zawirowania w każdej dziedzinie życia. Nowe osiągnięcia, nowe wynalazki a co za tym idzie nowe zastosowania, które przynoszą korzyści zarówno finansowe jak i technologiczne. Warto zwrócić na nie uwagę albo chociaż śledzić rozwój w danej dziedzinie, tak aby nie zostać w tyle.

Nie możemy jednak polegać tylko na tym, czym będziemy się zajmować. Prawidłowy rozwój wymaga od młodego człowieka wiedzy ogólnej, która sprawi, że będzie uznawany za inteligentnego. Nie musi co prawda mówić pięcioma językami, jednak znajomość przynajmniej jednego obcego jest nie wskazana, lecz wymagana.

Warto zwrócić także uwagę na światowe trendy. Rozwój energetyki na przykład spowoduję zatrudnienie większej liczby pracowników w tym sektorze. Pamiętajmy o tym i wybierajmy mądrze, tak aby w przyszłości nie czekać rozpaczliwie na zwolnienie się kolejnego etatu.

Co się czyta