środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaNaukaRola mediów w naszym życiu.

Rola mediów w naszym życiu.

Media i informacje otaczają nas każdego dnia. Ogrom przekazu może czasami przytłoczyć i jest nieporównywalnie większy niż jeszcze kilkanaście lat temu, nie mówiąc nawet o czasach, kiedy internet nie istniał, a telewizja nie była w każdym domu.
Codziennie chcemy wiedzieć, co się dzieje nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Czytamy, słuchamy i oglądamy wiadomości z kraju i ze świata. Media w pewien sposób kształtują opinię publiczną. Nie tylko podają suche fakty, ale starają się również je interpretować próbując wpłynąć na kierunek myślenia opinii publicznej. Czy jest to dobre? Trudno oceniać, ponieważ może to również być narzędzie, które będzie wpływać na ludzi nie tak jak powinno.
Mediom od zawsze towarzyszy również reklama. Ta chęć zdobywania informacji przez nas powoduje, że są one bardzo kuszące dla reklamodawców. Codziennie miliony odbiorców może dzięki temu dowiedzieć się o różnych produktach i usługach, oczywiście o ile reklama nie jest irytująca, wyświetlana przez zbyt długi czas.

Co się czyta