sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaBez kategoriiNauka kluczem do sukcesu

Nauka kluczem do sukcesu

Można się zastanowić, co we współczesnym świecie jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Bo sukces jest tym, czego większość z nas mniej lub bardziej świadomie pożąda. Takim kluczem może być specjalistyczna wiedza, jaką nabywamy w czasie studiów czy praktyk. Jeszcze lepiej jest, jeśli nasza zawodowa edukacja odbywa się poza granicami kraju. Wtedy bowiem nie tylko zapoznajemy się z zawodem, ale także poznajemy język obcy i, co najważniejsze, nawiązujemy kontakty zawodowe, które są bardzo ważne w naszym dalszym życiu.
Jeśli wyjedziemy za granicę i poszukamy praktyk czy zleceń w obcym kraju, znacznie podnosimy nasze kwalifikacje i rozwijamy kompetencje, którymi dysponowaliśmy do tej pory, Bo jesteśmy wówczas wrzuceni w nowe środowisko, musimy jakoś ogarnąć chociaż podstawy obcego języka. To wymaga od nas ogromnej elastyczności, ale także konsekwencji, ponieważ nie możemy odpuścić i na przykład odmówić posługiwania się językiem obcym. To na pewno jest bardzo trudna sytuacja, jednak wiedza, jaką wówczas zdobędziemy, na pewno przyda nam się w dalszym życiu i karierze zawodowej.
Należy bowiem mieć świadomość, że szeroko rozumiana edukacja to nie tylko dyplomy i zaświadczenia o kursach i studiach, jakie ukończyliśmy, ale także wiedza, którą nabyliśmy w trakcie praktyk. Zresztą coraz więcej pracodawców kładzie nacisk na to, co wiemy i potrafimy zrobić, nie zaś na to, co dała nam sformalizowana edukacja.
Jeśli osiągniemy tego typu sukces, będziemy umieli się dobrze sprzedać w każdej dziedzinie. Znajomość języka jest współcześnie niezbędna w wielu dziedzinach. Jeśli przyłożymy się do praktyk, pozostanie nam wiedza, z której skorzystamy. Można powiedzieć, ze edukacja to całe nasze życie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta