wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiJak się uczyć efektywnie?

Jak się uczyć efektywnie?

Często godzinami siedzimy nad książkami lub podręcznikami, robiąc skrzętnie obszerne notatki, pozaznaczane kolorowymi pisakami. Po długim czasie nauki oddajemy się relaksowi, a wracając do poprzednich obowiązków zdajemy sobie sprawę, że… nic nie pamiętamy! Taka nauka zupełnie nie ma sensu. Poniżej przeczytasz jakie są skuteczne metody na poprawę efektów swojej pracy.

Edukacja w zakresie każdego przedmiotu kojarzy nam się z czytaniem podręczników i uzupełnianiem testów. To błąd! Uczenie się może być zabawą w każdym wieku. Zamiast czytać po raz setny ten sam rozdział w książce zrób krzyżówkę z trudnymi hasłami lub narysuj zabawny rysunek przedstawiający dane zagadnienie. Dzięki tym metodom spędzisz miło czas i przy okazji przerobisz zadany materiał.

Uczenie się samemu często kończy się fiaskiem. Szybko tracimy energię i zapał do kontynuowania nauki, bo wolimy zająć się rozrywką z przyjaciółmi. A może wciągnąć ich do swoich obowiązków? Wiedza zdobywana wspólnie ma wiele zalet. Po pierwsze zarówno będąc osobą przepytującą jak i pytaną przerabiamy konkretne zagadnienia i koncentrujemy się na nauce. Po drugie przeobrażamy nudne godziny uczenia się w ciekawą formą spędzania czasu. Dodatkowo umacniamy naszą przyjaźń! Tylko prawdziwy przyjaciel będzie miał ochotę robić z Tobą zadania z matmy albo uczyć się historii zamiast grać na konsoli lub iść na dwór.

Istnieją też ciekawe sposoby na naukę języków obcych. Warto uczyć się mówić po angielsku korzystając z komputera. W Internecie znajdziemy wiele wartościowych materiałów pisanych na portalach amerykańskich lub brytyjskich. Alternatywą są sieciowe gry komputerowe. Nikt nie mówił, że latając statkami kosmicznymi albo budując komputerowe domy nie możemy podreperować swój zasób słownictwa z angielskiego.

Co się czyta