sobota, 20 lipca, 2024

Media internetowe

Internet, to obecnie najlepsze źródło informacji. Wiadomości dostępne w internecie, są na bieżąco udostępniane i aktualizowane, co niewątpliwie stanowi jego przewagę nad innymi mediami.
Internet jest źródłem cennych informacji z różnych dziedzin (między innymi kultury, sztuki, sportu, polityki). Tak ogromna popularność internetu wynika przede wszystkim z szybkiego i łatwego dostępu do informacji. Telewizja, radio, czy też inne środki masowego przekazu informują nas jedynie skrótowo o niektórych wydarzeniach. Internet udziela bardziej dokładnych odpowiedzi.
Internet to także dostęp do szeroko pojętej kultury. Muzyka, film, literatura, sztuka, to wszystko dostępne jest w zasięgu ręki.
Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu, szybkości oraz łatwości w pozyskiwaniu wiadomości, internet jest najchętniej wybieranym źródłem informacji.
Internet, to także reklama. Podczas wyświetlania stron internetowych jesteśmy namawiani do podjęcia zakupów, czy też zachęcani do zmiany nawyków (na przykład żywieniowych).
Internet, to skarbnica wiedzy oraz informacji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta