niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiCzy filologia angielska to przyszłościowy kierunek?

Czy filologia angielska to przyszłościowy kierunek?

Idąc na studia, wierzymy, że wybrany kierunek zapewni nam dobrą pracę i godne wynagrodzenie. Niestety rzeczywistość często bywa inna. Jeżeli posiadamy predyspozycje do nauki języków, lub po prostu fascynujemy się danym krajem i chcielibyśmy poznać język jego mieszkańców oraz kulturę i historię, może warto wybrać się na filologię.
Najpopularniejszą z nich jest filologia angielska. Są to trudne studia, jednak jeśli ciekawimy się danym językiem, to nauka angielskiego będzie dla nas bardzo przyjemna. Po jej ukończeniu możemy m.in. zostać tłumaczem przysięgłym. Warto wtedy otworzyć własne biuro tłumaczeń, gdzie zajmiemy się profesjonalnym tłumaczeniem dokumentów. Jeżeli mamy odpowiednie cechy charakteru i predyspozycje to możemy spróbować pracy w szkole. Nauczyciel języka angielskiego nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy. Nie zapominajmy jednak o zrobieniu kursu pedagogicznego albo wyborze odpowiedniej specjalizacji jeszcze w trakcie studiów. Nauczyciel przede wszystkim powinien umieć przekazać wiedzę uczniom, prowadząc lekcje i powinien być osobą sumienną i cierpliwą. Możemy również założyć prywatną szkołę nauki języka lub udzielać korepetycji, aby dorobić do pensji. Jednak gdy uważamy, że nauka innych to nie jest zajęcie dla nas, mamy jeszcze kilka możliwości do wyboru. Wiele firm współpracujących z zagranicznymi kontrahentami poszukuje osób mówiących biegle w języku angielskim. Wyjazd za granicę też może być dobrym pomysłem. Z tak zaawansowanym językiem, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem posady.
W dzisiejszych czasach warto znać chociażby jeden język. Pracodawcy co raz częściej wymagają go w mowie i piśmie. Biegła znajomość języka angielskiego jest niewątpliwym atutem na rynku pracy.

Co się czyta