Wiele procesów biznesowych to tylko dobre maniery i zdrowy rozsądek, ale łatwo można przeoczyć te podstawy, jeśli od samego początku nie będą one uważane za ważną część planowania biznesowego. Osobisty charakter usług świadczonych w zakresie dekorowania ciast sprawia, że ​​niezwykle ważne jest uważne monitorowanie tej części firmy.

Bądź na czas Punktualność jest ważna we wszystkich dziedzinach życia, nie tylko w biznesie. Jeśli spóźniasz się na spotkanie lub spotkanie, nie szanuj czasu drugiej osoby i powiedz jej, że nie dbasz o nią wystarczająco długo, kiedy mówisz, że przyjdziesz. Dotarcie na czas jest łatwe, ale spóźnienie jest łatwym sposobem obrażania i drażnienia ludzi. W biznesie takim jak dekorowanie ciast, w którym ważne jest budowanie zaufania do klientów, że dostarczysz to, co obiecujesz, punktualność jest podstawowa i jest jedną z pierwszych rzeczy, na podstawie których będziesz oceniany. Pamiętaj, że podczas pierwszej konsultacji z potencjalnym klientem nie masz gotowego ciasta, aby je pokazać – muszą mieć pewność, że dostarczysz je w uzgodnionym czasie. To ogromne zaufanie, o które powinieneś poprosić nieznajomego. Więc udowodnij, że jesteś godny zaufania, zawsze będąc na czas (lub nieco wcześniej).

Bądź precyzyjny Nie mów „kiedyś w środę”. Powiedz „10 rano w środę rano” i trzymaj się tego. Nie obiecuj komuś spektakularnego ciasta, powiedz mu dokładnie to, co napisano na nim, aby było spektakularne. Jeśli używasz róż cukrowych, określ kolor, rozmiar itp. Jeśli wydajesz się być swobodny podczas uzgadniania z klientem, uważa się, że jesteś dość swobodny przy całej transakcji. Nie stworzy to zaufania do potencjalnego klienta i zostanie wygrane. zainspiruj ich do podpisania ciebie.

Unikaj błędów, zanim się pojawią Wszyscy popełniają błędy, czasem się tego oczekuje i można im wybaczyć, ale to, jak na nie zareagujesz, ludzie zapamiętają. Ważne jest, aby szybko i skutecznie reagować na problemy. Oczywiście nie zawsze możesz popełnić ten sam błąd – jeśli tak, nie zadałbyś sobie trudu, aby naprawić błąd. Jest to prawdą w większości sytuacji, ale – mówiąc bardzo wyraźnie – po prostu nie ma miejsca na błędy w dekorowaniu ciast. Firma detaliczna może sobie pozwolić na czasami popełnienie błędów, jeśli sprzedaje dużą liczbę towarów masowych – towary wadliwe można natychmiast wymienić z półki – ale nie jest to możliwe. Jest to firma zajmująca się indywidualnymi produktami dostosowanymi do indywidualnych wymagań. Opracowanie produktu jest pracochłonne i zajmuje kilka dni. Jeśli zostanie zidentyfikowany jako wadliwy w dniu ślubu lub na przyjęciu urodzinowym, nie można go naprawić przez natychmiastową wymianę.

Więc – ćwicz swoje umiejętności. Zaplanuj swój czas pracy, aby się nie spieszyć i mieć czas na naprawy w razie potrzeby. Zachowaj szczególną ostrożność we wszystkim, co robisz, szczególnie przy dostawie i montażu ciasta.

Czy masz zasady postępowania ze skargami i problemami. Musisz znać swoją lokalizację z wyprzedzeniem, na przykład kiedy problem może zostać naprawiony lub wymieniony, lub gdy wymagany jest częściowy lub pełny zwrot pieniędzy. W którym momencie stoisz i nie rozwiązujesz problemu? Czy potrafisz naprawić ciasto, które zostało zniszczone przez pijanego tancerza na weselu? To nie jest hipotetyczna sytuacja. Wystarczy spojrzeć na You Tube, aby zobaczyć, ile ciastek weselnych zostało niedbale uszkodzonych. Musisz jednak zdawać sobie z tego sprawę, zanim te sytuacje wystąpią. (Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, powinieneś – ale uważaj, aby nie przyznać się do odpowiedzialności i mieć świadomość, że możesz zrobić wszystko, aby naprawić, ale nie czynić cudów.) Ludzie będą wyjątkowi oszacuj, że reagujesz na sytuacje kryzysowe, których nie spowodowałeś. Jest to część dobrej obsługi klienta, nawet jeśli jest to dla Ciebie nieco niepraktyczne.

Wszystkie punkty omówione w tym artykule są tylko naturalną częścią transakcji – i tak powinieneś to zrobić. W części 4 tej serii zajmę się koncepcją pójścia o krok dalej. dla Twoich klientów jako niezbędny element dobrej praktyki biznesowej.