sobota, 20 lipca, 2024

O KSW

W dzisiejszym tekście poruszę temat, jakiego nie zdarzyło mi się do tej pory poruszyć w poprzednich tekstach. Mianowicie opiszę możliwie krótko i treściwie organizację znaną powszechnie, jako KSW. Mam nadzieję, że artykuł okaże się interesujący i ciekawy, również dla tych czytelników tego tekstu, którzy nie są specjalnie zainteresowani sportem.
Zacznijmy może od wyjaśnienia tego tajemniczego skrótu. Nie przeciągając niepotrzebnie, KSW oznacza Konfrontację Sztuk Walki. Jest to polska organizacja zajmująca się promocją mieszanych sztuk walki i organizowaniem pojedynków pomiędzy profesjonalnymi sportowcami. Siedziba tej organizacji znajduje się w stolicy naszego kraju.
Jeśli chodzi o historię, to KSW zostało założone około dwunastu, albo trzynastu lat temu. Pierwsza walka odbyła się w dwa tysiące czwartym roku, a miała miejsce w warszawskim hotelu. Już od pierwszego turnieju, walki Konfrontacji Sztuk Walki były transmitowane powszechnie na terenie całego kraju przez telewizję. W dzisiejszych dniach można je również bez żadnych problemów oglądać na żywo za pośrednictwem połączenia internetowego.
Co ciekawe, w zależności od przebiegu walki, zwycięzca pojedynku może otrzymać specyficzne bonusy finansowe. W dwa tysiące jedenastym roku ustalono, za co mogą te premie zostać przyznane. Stwierdzono, że będą to nokaut oraz poddanie się. Można także dostać dodatkową ilość gotówki za uznanie walki za pojedynek wieczoru. Zapewne większość czytelników nie spodziewa się tego, jednakże od dziewiętnastej edycji Konfrontacji Sztuk Walki odbywają się również pojedynki kobiet.
Jeżeli chodzi o teren, na jakim odbywają się walki, to przez dłuższy czas miały one miejsce po prostu na standardowej wielkości, prostokątnym ringu bokserskim. Jednakże po pewnym czasie zostało to zmienione przez zarząd i z pewnych względów pojedynki odbywają się wewnątrz okrągłej klatki.
Jeżeli kogoś czytającego teraz o KSW wyniki interesują, polecam zajrzeć na stronę oficjalną tej organizacji. W dokumentacji poszczególnych pojedynków powinny być dostępne w znacznym stopniu szczegóły każdej z walk.
Powiedzmy sobie teraz co nieco na temat reguł, jakimi rządzą się pojedynki KSW. Przede wszystkim, jak wspomniano już powyżej, walki odbywają się wewnątrz okrągłej klatki o promieniu równym około czterystu pięćdziesięciu centymetrom. Każdy z rund może trwać maksymalnie do pięciu minut. Jednakże w przypadku nokautu, bądź też poddania się jednego z walczących, runda się kończy. Każdy pojedynek trwa trzy rundy, chyba że któryś z zawodników zostanie wykluczony z walki. Odrobinę inaczej sytuacja ma się w przypadku walki o mistrzostwo. Wówczas również całość trwa trzy rundy po pięć minut, jednakże dodatkowo może mieć miejsce pięciominutowa dogrywka. Przerwa pomiędzy każdą z rund trwa zawsze dokładnie sześćdziesiąt sekund.
To tyle, jeśli chodzi o tematy związane z Konfrontacją Sztuk Walki. Mam nadzieję, że temat okazał się interesujący. Jeśli ktoś jednak preferuje UFC wyniki również powinny być na oficjalnej stronie.

mmaportal.pl

Co się czyta