wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaNaukaWiedza jest bezcenna.

Wiedza jest bezcenna.

W naszym życiu mamy do czynienia z wieloma wartościami, których nie da się przeliczyć na pieniądze. Należą do nich między innymi uczucia, emocje, zarówno te negatywne, jak i pozytywne, czy wspomnienia. Tak samo bezcenna jest wiedza, którą zdobywamy przez nasze całe życie.
O ile początkowo zdobywamy wiedzę teoretyczną, głównie podczas nauki szkolnej, licealnej, a także na studiach, to po tym okresie, gdy idziemy do pracy, zaczynamy zdobywać umiejętności praktyczne, wykorzystujemy zdobytą wcześniej wiedzę. Warto dodać, że oprócz wiedzy, cenne jest również doświadczenie, a je zdobywamy z biegiem czasu, podczas wykonywania różnych zajęć. Doświadczenia nie nauczymy się w nawet najlepszej szkole, nie kupimy go. Edukacja szkolna nie obejmuje zdobycia doświadczenia. Musimy o nie sami zadbać i starać się, aby było ono jak najbardziej bogate.
Mimo, że wiedza jest bezcenna to przynosi wymierne korzyści finansowe – w zależności, jaki kierunek edukacji wybraliśmy i w czym się chcemy specjalizować, pozwala podjąć odpowiednią pracę. W dużej mierze to od nas samych zależy ile będziemy zarabiać. Musimy tylko odpowiednio się wykształcić, posiąść odpowiednie umiejętności, które będziemy wykorzystywać w praktyce.
W edukacji coraz ważniejszą rolę odgrywają również języki obce. Jest tak dlatego, ponieważ poszczególne gospodarki krajowe są ze sobą powiązane siecią połączeń, co powoduje konieczność utrzymywania kontaktów z partnerami zagranicznymi na różnym szczeblu. Z jednej strony wymaga to sprawnego posługiwania się językiem obcym, którego przyswojenie jest czasochłonne, z drugiej jednak pozwala na osiągnięcie korzyści finansowych dla obu stron jakiejś umowy o wymianie handlowej między przedsiębiorstwami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta