wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaBez kategoriiStać Cię na awans! Na dodatkowe lekcje nigdy nie jest za późno!

Stać Cię na awans! Na dodatkowe lekcje nigdy nie jest za późno!

Po co Ci studia zapytasz pewnie skoro rynek pracy jest przesycony wykształconymi bezrobotnymi? Do zdobycia dyplomu czy też nowych uprawnień konieczne są nie tylko dobre chęci, ale przede wszystkim zaangażowanie oraz odpowiednia motywacja.

Podjęcie nowej lepiej płatnej pracy lub awans to dobra motywacja na zdobycie nowych kwalifikacji. Jednak lepsze zarobki wymagają większego doświadczenia, a i niejednokrotnie koniecznie trzeba się dokształcić – ukończyć dodatkowe kursy, szkolenia, odbyć staż czy też zdobyć zupełnie nowy zawód. Czy stać Cię na takie poświęcenie? Wszystko zależy od Twojego podejścia do całości sprawy oraz od tego czy lekcje zaprezentowane na studiach sprostają Twoim oczekiwaniom.

Niestety wykłady na studiach to podstawa programowa – uczymy się teorii, która powinna dla nas stanowić fundament dla zajęć praktycznych. Nauka regułek nie należy do najciekawszych zajęć tym bardziej gdy to właśnie praktyka czyni mistrza. Niestety bez odpowiedniego przygotowania trudno wyciągać właściwe wnioski i znacznie trudniej przygotować się do tematu badań i obserwacji.

A więc czas przejść do zajęć praktycznych, które być może bardziej przypadną Ci do gustu. Laboratoria i seminaria to zajęcia bardziej kreatywne i przydatne w Twojej nowej pracy. Podczas takich lekcji nauczyciel przekazuje swoje doświadczenie zawodowe studentom.
Na trzecim roku każdy student obowiązkowo musi również zaliczyć praktyki w firmie bądź instytucji związanej z kierunkiem kształcenia.
Warto poszukać firmę, która cieszy się dużym uznaniem w lokalnym środowisku i która zapewni nam gruntowne przeszkolenie praktyczne.

Co się czyta