niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaŻycieO tym, jak wiedza sprawiła, że kariera Michała nabrała rozpędu

O tym, jak wiedza sprawiła, że kariera Michała nabrała rozpędu

Michał nigdy nie sprawiał wrażenia kogoś, dla kogo edukacja byłaby czymś, bez czego nie mógłby żyć. Wiedza jego nauczycieli nie imponowała mu, a kariera jego kolegów niezbyt obchodziła. Do czasu, aż napotkał budynek z wielkim billboardem: „Edukacja w dziedzinie mechaniki samochodowej”.
Zafascynowany wyścigami Michał pomyślał, że wiedza zdobyta w takiej szkole umożliwi mu realizację marzenia o zostaniu mechanikiem samochodów formuły 1. W ciągu jednego dnia zmienił swoje nastawienie i odtąd kariera przestała być czymś, od czego tak zaciekle stronił, a edukacja stała się dla niego priorytetem. Jeszcze tego samego dnia złożył dokumenty w rzeczonej szkole.
Odtąd wiedza Michała na temat mechaniki samochodowej rozwijała się w zawrotnym tempie, a kariera nieustannie stała mu przed oczami. Jeszcze zanim ukończył szkołę, został mechanikiem w małym warsztacie, ale kiedy tylko jego oficjalna edukacja skończyła się, kariera Michała nabrała rozpędu. Najpierw został pomocnikiem mechanika, a później samodzielnym mechanikiem w warsztacie… formuły 1! Jego niesamowita wiedza na temat mobilów wyścigowych zaowocowała tym, że wkrótce Michał pomagał kierowcom w trakcie wyścigów.
Dzisiaj Michał bez żadnych wątpliwości tłumaczy swoim dzieciom, że tylko edukacja i tylko wiedza zdobyta dzięki nauce zapewnia szczęście w życiu, które nie może obejść się bez realizacji marzeń. Dla Michała marzeniem było został mechanikiem w warsztacie formuły 1. To była kariera jego marzeń i w tę stronę ukierunkowana była jego edukacja. Czy Twoja wiedza wymaga pogłębienia, czy jest wystarczająca, aby kariera Twoich marzeń mogła ruszyć z miejsca? Zastanów się nad tym.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta