wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaRozwójNauka języka obcego? A po co?

Nauka języka obcego? A po co?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku dobry start. Niestety dzisiaj edukacja w renomowanych szkołach oraz wiedza zdobyta na przeróżnych zajęciach pozalekcyjnych nie wystarczą do zdobycia w przyszłości upragnionego zawodu. Co zatem należy zrobić?

Przede wszystkim zapisać dziecko na kurs nauki języka obcego. Jakiego? Odpowiedź na to pytanie zależy od umiejętności i preferencji dziecka oraz wymagań rodziców. Jeśli dziecko jest uzdolnione muzycznie albo plastycznie- warto wybrać język włoski. Jeśli lubi przewodniczyć, ma zadatki na dyplomatę, należy zastanowić się nad językiem francuskim. Jeżeli natomiast ma ścisły umysł- można by wybrać język niemiecki. Często wybierany jest także język hiszpański, przede wszystkim dlatego, że jest on bardzo rozpowszechniony na świecie. Rodzice także coraz częściej decydują się na kurs języka obcego mało znanego, jak chiński, szwedzki czy japoński.

Warto także nadmienić, że nauka języka obcego ma nie tylko na celu opanowanie nowego języka w mowie i piśmie. Oprócz tego regularny kurs- konieczność uczęszczania na zajęcia, odrabiania prac domowych- uczy dyscypliny i wytrwałości. Ponadto znając jeden język obcy, każdy kolejny łatwiej jest opanować. Rozwija się oczywiście także pamięć.

Należy także koniecznie nadmienić, że na takim kursie dziecko poznaje nie tylko dany język obcy, ale również kulturę i zwyczaje krajów, w których ów język jest używany. Poznaje typowe potrawy, święta, historię, sposób życia oraz zabytki, dzięki czemu poszerza znacznie swoją wiedzę o świecie.

Na koniec warto dodać, że znajomość języków obcych przydaje się nie tylko podczas starania się o pracę, ale również na wakacjach zagranicą. Ponadto dzięki niej można się starać o ciekawe stypendia zagraniczne.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta