sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaMediaMedia społecznościowe

Media społecznościowe

Kiedy mówimy o mediach w kontekście komunikacji, czy reklamy, to nie możemy pominąć tak ważnego tematu, jakim są media społecznościowe. Oczywiście każdy z nas choćby ze słyszenia zna popularne portale, na których spotykają się ludzie, tworząc grupy znajomych. I na tych portalach pojawiają się również firmy, które chcą zaistnieć w świadomości konsumentów.
Stworzenie profilu społecznościowego na znanym portalu to dzisiaj jedno z najskuteczniejszych narzędzi do komunikacji. I, co bardzo ważne, profil taki nie tylko służy przekazywaniu różnego rodzaju wiadomości, ale również kreowaniu wizerunku. Jak nietrudno się domyślić, jest to doskonała reklama, która niezwykle skutecznie dociera do szerokiego grona odbiorców.
Co takiego daje profil? Przede wszystkim możliwość wejścia w interakcję. Tradycyjna reklama przekazuje treść, ale nie otrzymuje informacji zwrotnej od odbiorcy. Na portalach społecznościowych jest właśnie inaczej. I to ta interakcja sprawia, że są one tak popularne i tak chętnie wykorzystywane.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta