wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaOkiem mamyFelietonyMarta Pałucka: Gdynia może stać się stolicą polskiej mody

Marta Pałucka: Gdynia może stać się stolicą polskiej mody

  • “Mam nadzieję, że Gdynia może stać się północną stolicą mody” – mówi w rozmowie z agencją ContentMania, modelka Marta Pałucka. Była reprezentantka Polski w konkursie Miss World 2015 była jedną z gwiazd 3. edycji gali “Marka wspiera markę”, zorganizowanej w Muzeum Miasta Gdyni.

Marta Pałucka

Modelka, reprezentantka Polski w konkursie Miss World 2015

W Trójmieście panuje pewien moim zdaniem taki jakby stały kalendarz wydarzeń modowych i bardzo się cieszę, że pojawiają się nowe, bo do tej pory mieliśmy Amber Look, który jest co roku, Sopot Fashion Days, które parę lat temu było taka wiodącą imprezą modową, ale gdzieś tam powoli się rozmyło, zanikło i może właśnie czas na coś nowego i taka impreza jak Marka Wspiera Markę to coś wspaniałego, zwłaszcza że odbywa się w Gdyni.

No właśnie kolejna edycja w Gdyni, czy Gdynia ma szansę stać się taką stolicą mody, polską stolicą mody?

Mam nadzieję, że Gdynia może stać się północną stolicą mody. Fajne jest też to, że impreza ta jest jakby w bardzo krótkim okresie czasu od Festiwalu Filmowego, więc może w przyszłości jakoś te dwa wydarzenia ze sobą połączyć.

Czego brakuje polskiej modzie, polskim miastom, aby ta moda była na wysokim poziomie?

Myślę, że to, co napędza imprezy modowe, to jest klient, bo nie robimy tego tylko po to, żeby oglądać i cieszyć oko, chociaż to też jest istotne, ale przede wszystkim ważne jest to, żeby wzrastała świadomość polskich kobiet na temat elegancji, klasyki, stylu i jeżeli ta świadomość będzie wzrastać, będzie wzrastać zainteresowanie modą, to może to skłoni organizatorów, sponsorów do tworzenia takich wydarzeń.

Co się czyta