niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNauka"Kuźnia biznesu" szansą dla młodych z Zagłębia

„Kuźnia biznesu” szansą dla młodych z Zagłębia

Już wkrótce, młodzi ludzie dostaną przestrzeń, w której będą mogli sprawdzić się i postawiać pierwszy krok w prawdziwy biznes. W Dąbrowie Górniczej utworzony zostanie Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości (w skrócie: ZIP), w którym dzięki wsparciu specjalistów, będzie mogło rozwijać się młode pokolenie przedsiębiorców, twórców start up’ów oraz freelancerów.

Na co dokładnie może liczyć „narybek” dąbrowskiego biznesu? Jak przekonują organizatorzy, ZIP będzie udostępniał własną osobowość prawną, co w praktyce oznacza, że osoby funkcjonujące wewnątrz inkubatora, nie będą zmuszone od razu zakładać własnej firmy. Odciąża to finanse nowo powstałych przedsiębiorstw, poprzez obniżenie kosztów prowadzenia działalności, które w tej chwili sięgać mogą nawet 2 000 zł miesięcznie. Jest to również metoda ograniczająca ryzyko, gdyż jak wynika ze statystyk jedynie 10-20% wszystkich nowych przedsiębiorstw, jest wstanie utrzymać się na rynku przez pierwszy rok funkcjonowania. Jak gwarantują organizatorzy, koszty prowadzenia firmy w ramach ZIP wyniosą jedynie 250 zł. W kwocie tej, osoby działające w inkubatorze, otrzymują całościowe doradztwo oraz pomoc księgowo-prawną.

W kooperacji z UM w Dąbrowie Górniczej organizowany jest również cykl warsztatów z młodzieżą szkolną, których tematem będzie ekonomia i zagadnienia z różnych dziedzin biznesu. Uroczyste otwarcie Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbędzie się już 18 listopada w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Co się czyta