czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaZdrowie i pielęgnacja maluszkaEdukacjaKariera w zmieniającym się świecie

Kariera w zmieniającym się świecie

Każdy z nas od dziecka marzy o wykonywaniu określonego zawodu. Chcemy pomagać ludziom, spełniać się zawodowo a do tego zarabiać odpowiednie kwoty, które pozwolą nam na godne życie. Oczywiście, plany każdego z osobna różnią się od siebie, ale przepis na sukces zdaje się być podobny dla każdego z nas.

Kariera rozpoczyna się w różnych dla nas momentach, po skończeniu odpowiedniego kursu, studiów czy też szkoły pozwalającej nam na rozpoczęcie naszej pracy. Sukces możemy osiągnąć tylko poprzez wykorzystanie odpowiedniej wiedzy w praktyce, dlatego tak ważne jest nie tylko wkuwanie regułek matematycznych czy też praw fizyki, ale rozumienie ich oraz wiedza praktyczna nabywana poprzez doświadczenie.

O tym ostatnim, zapominamy najczęściej. Skupiamy się na nauce, licząc, że wykształcenie zapewne nam odpowiednie rekomendacje a w konsekwencji pracę. Nic bardziej mylnego, edukacja jest ważnym elementem każdego CV, ale pracodawcy przykuwają także sporą wagę do umiejętności praktycznych a także zdobytego przez kandydata doświadczenia.

Pamiętajmy o tym, gdy naszym celem jest ukończenie studiów. Oczywiście, kilka lat spędzonych na uczelni może okazać się najlepszym okresem naszego życia, jednak oprócz zabawy oraz zakuwania do kolejnych terminów, musimy znaleźć też chwilę dla siebie. Rozwijać swoją pasję w gronie osób o podobnych zainteresowaniach lub też samodzielnie. Warto przy okazji ukończyć kilka kursów, których certyfikaty także idealnie wzbogacą nasze CV.

Pamiętajmy o jednym, nie od razu Rzym zbudowano. Pierwsza praca nie musi być doskonała i dla nikogo nigdy nie była tą wymarzoną. Każdy jednak jakoś zaczynał i warto, aby rozpocząć naszą karierę odpowiednio wcześnie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta