Ogromnym problemem kolporterów ulotek jest to, że są to bardzo często osoby młode, niedoświadczone, traktujące swoją pracę bardzo dorywczo, nie wiążącą z nią większych perspektyw. Wiąże się to niewątpliwie z tym, że wynagrodzenie jest bardzo niskie, a także z tym że na pytanie „Gdzie pracujesz?” nie możemy z dumą odpowiedzieć „Roznoszę ulotki.”. Ten drugi czynnik raczej ciężko będzie poprawić, jednak czy kolporterzy muszą dostawać stałą stawkę godzinową? W konsekwencji nie mają oni motywacji do swojej pracy, co za różnica czy będą się starać jak najlepiej pracować, albo będą olewali całkowicie swoje zajęcie? Skoro i tak dostają za to takie same pieniądze. Moim zdaniem warto wybierać do tego typu zajęć, osoby atrakcyjne, miłe, uprzejme i komunikatywne. Muszą one rozmową zachęcić do wzięcia reklamy. Oprócz stałej pensji, można dodać jakiś pakiet motywacyjny np. za rozdanie większej ilości ulotek dodatkowe pieniądze.
Jednak czy koniecznie musimy swoją reklamę przekazywać do rozdawania ludziom ? Warto pomyśleć o dogadaniu się z różnej maści przedsiębiorcami, kierownikami sklepów itd. W miejscu gdzie stoją kolejki można postawić gabloty na ulotki. Takie rozwiązanie może przynieść lepsze efekty, niż wręczanie ich bezpośrednio ludziom. Przede wszystkim w gablotach jest większy element dobrowolności. Ktoś, kogo wcale nie interesują nasze informacje, raczej nie sięgnie po nasz druczek. To jest całkowicie niewiarygodne, jak znudzeni ludzie w kolejkach biorą cokolwiek do przeczytania, byle tylko czas szybciej minął. Według mojej opinii, ludzie niechętnie przyjmują od obcych osób druki reklamowe, jednak sytuacja całkowicie odwraca się, kiedy się ich do tego nie zachęca, tylko daje po prostu możliwość przeczytania.
Innym miejscem które może dobrze reklamować naszą firmę, są autobusy, pociągi, gdzie część ludzi nie mając zajęcia, po prostu gapi się przez okno. Myślę że bardzo wiele osób chętnie zapoznałoby się wtedy z naszą ofertą. To jest całkiem dobry pomysł, żeby wyszukiwać właśnie takie miejsca.