środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaRozwójDobry start dla dziecka

Dobry start dla dziecka

Bez wątpienia każdy z rodziców chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Dlatego posyła dziecko do dobrej szkoły, czuwa nad odrabianiem lekcji i zachęca do uczestnictwa w konkursach i olimpiadach. Jednak czy edukacja w renomowanych szkołach i zdobyta w nich wiedza wystarczą, aby zapewnić dziecku dobry start?

Niestety już nie. Dzisiaj należy również zadbać o różne zajęcia pozalekcyjne. Warto przyjrzeć się swojej pociesze i odkryć, jaki talent posiada. Tu należy nadmienić, że jeśli zapisujemy dziecko na zajęcia teatralne wcale nie musimy myśleć o tym, że w przyszłości zostanie ono aktorem. Zajęcia te mają na celu rozwój pewnych umiejętności jak pewność siebie, panowanie nad tremą oraz głosem. Tak samo jest z innymi zajęciami- grą na instrumencie, tenisem, piłką nożną czy też jazdą konną.

Ale są jedne zajęcia, na które koniecznie musimy zapisać dziecko- na kurs języka obcego. Dlaczego? Dzisiaj w szkołach najczęściej nauczany jest tylko język angielski i ewentualnie jeszcze jeden język obcy. Niestety dwa czynniki- mała liczba godzin oraz duża ilość osób na zajęciach- odpowiedzialne są za niską skuteczność tej nauki. A wiadomo powszechnie, że płynna znajomość języka angielskiego oraz jeszcze co najmniej jednego języka obcego jest podstawą do zdobycia w przyszłości dobrej pracy. Pojawia się zatem pytanie- jaki język wybrać dla dziecka?

Odpowiedź na nie zależy już od umiejętności i chęci samego dziecka oraz preferencji rodziców. Jeśli dziecko samo deklaruje, że najchętniej uczyłoby się np. języka hiszpańskiego warto uszanować ten wybór, bowiem wtedy dziecko samo będzie chętne do nauki. Jeśli jednak nasza pociecha nie ma żadnych preferencji polecany jest język włoski, hiszpański, francuski albo niemiecki.

Co się czyta