niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaBez kategoriiDOBRY KAMERZYSTA – KAMERZYSTA NA WESELE – WIDEOFILMOWANIE

DOBRY KAMERZYSTA – KAMERZYSTA NA WESELE – WIDEOFILMOWANIE

Ślub, wesele, studniówka. Istotne wydarzenia z naszego życia bardzo często potrzebują uwiecznienia. W czasie poszukiwania odpowiedniego kamerzysty istotne jest jego doświadczenie. Kamerzysta powinien być praktycznie niewidoczny, tak by nie stresował gości. Uzdolniony filmowiec, to taki, który podda zdjęcia obróbce i zapewni brak zbędnych ujęć. Czasami kamerzysta doradzi także odpowiednie miejsce w plenerze.

Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertą kamerzysty, obejrzeć udostępnione przez niego zdjęcia, jak również opinie na jego temat. Najnowszy sprzęt nie zawsze jest najważniejszy, doświadczenie działa na korzyść, istotne jest bystre oko. Zwrócenie uwagi na te kwestie sprawi, że filmy będą atrakcyjne i dynamiczne, a zdjęcia pełne emocji.

Kamerzysta uwieczni najważniejsze momenty, nie tylko samą uroczystość w kościele, ale i przygotowania pana młodego i panny młodej, bramy na drodze oraz poprawin. Cena zależna jest nie tylko od ilości wykonanych kopii ale i terminu, w którym odbywa się ślub. Oczywiście możesz wynająć kamerzystę także do uwiecznienia firmowego spotkania, czy imprezy.

Każdy z nas może zostać kamerzystą tzw. amatorem. Co nie znaczy, że od razu powinien kręcić jakieś długo metrażowe filmy. Warto zacząć od drobiazgów, takich jak urodziny, imieniny, zabawy a dopiero później pomyśleć o czymś bardziej profesjonalnym takim jak wesela. Nie każdy jest stworzony do takie właśnie pracy. Stworzenie filmu nie kończy się tylko na nagraniu akcji, ale także na zmontowaniu. Dobry profesjonalista powinien mieć sokole oko i wyszukany smak estetyczny, by stał się rozpoznawalny i ludzie chętnie będą chcieli go wynajmować. Nakręcić film nie jest trudno, gorzej, jeśli dochodzi do zmontowania go i spowodowania by był piękny, miał coś w sobie niespotykanego i unikalnego. Jeśli zależałoby nam na byle, jaki kim krótkim wideofilmie nakręcilibyśmy go sami. Ale z reguły zależy nam na efekcie, dlatego jedynym wyjściem z sytuacji jest wynajęcie profesjonalisty.

Oczywiście pseudo profesjonalistów jest wielu. Jak wybrać tego odpowiedniego by nie zmarnować pieniędzy? Najlepiej wykorzystać wszystkie źródła, które będą mogły coś doradzić. Jednym z nich są nasi najbliżsi, czyli znajomi a nóż znają kogoś, kto się na tym zna, albo kiedyś wynajmował osobę znającą się na kręceniu filmów. Drugim wyjściem z sytuacji jest skorzystanie ze źródła ogólnie dostępnego którem mamy pod nosem, czyli z Internetu. Masa kamerzystów posiada swoje strony internetowe, na których umieszcza swoje próbne filmiki. Jest świetne wyjście dla osób poszukujących takich pracowników. Przynajmniej mogą założyć, że znają się na swojej pracy i chętniej skorzystać z ich usług. Posiadanie takiej strony internetowej pełni idealna funkcję promocji. Dzięki niej można stać się bardziej rozpoznawalnym, a co za tym idzie dostawać znacznie więcej zleceń. Sprawić, że kręcenie filmów nie będzie tylko hobby, ale także pracą z której można się utrzymać.

Co się czyta