sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNaukaBieg po wiedzę

Bieg po wiedzę

Wiedza, edukacja. Niby każdy z nas wie, że te terminy są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Lepsze życie, wyższe zarobki i zadowolenie z pracy będą miały możliwość zaistnienia w przyszłości tylko i wyłącznie jeśli nasza nauka będzie przynosiła efekty. Jednak gdy jesteśmy młodzi chodzimy do szkoły z niechęcią, przez przymus narzucany nam przez rodziców, nauczycieli i państwo.

Musimy pamiętać o tym, że nasz potencjalny szef będzie zwracał wielką uwagę na nasze umiejętności i poziom naszego wykształcenia. Zapotrzebowanie na fachowców w swojej dziedzinie rośnie w naszym kraju z dnia na dzień, a niestety przybywa ich niewielu. Jeśli już są to wolą wyjechać do innego kraju gdzie proponowane warunki są niestety lepsze.
W takim przypadku przyda się znajomość języków, których nauczyliśmy się w szkole. Zapominamy często o tym, że współczesny świat to globalna wioska gdzie wszystkie kultury i wpływy wzajemnie się przenikają i mieszają. Znajomość jednego języka obcego to w naszych czasach nic nadzwyczajnego, to po prostu konieczność.

Wykształcenie daje nam komfort wyboru. Jeśli jesteśmy wyspecjalizowani w naprawdę potrzebnej i konkretnej umiejętności to możemy przebierać w ofertach. Znać swoją wartość i nie musieć zgadzać się na każdy warunek, który nam proponują. Zawsze mamy jakąś alternatywą i jeśli życie przyniesie jakiś nieoczekiwany zwrot możemy z niej skorzystać.
Tak więc, trzeba się kształcić. Wiadomo, że nie ma człowieka, który jest najlepszy we wszystkim. Trzeba szukać, próbować nowych rzeczy i wyzwań, nie bać się niczego. Znajdziemy coś czego wykonywanie sprawia nam nieskrywaną radość. Obrać sobie jakiś cel i konsekwentnie do niego dążyć. Rozwijać swoją pasję, uczyć się nowego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Co się czyta