My Blog

8 prostych sposobów na super status na Facebooku

Chcesz wyróżniać się wśród wielu wpisów twoich znajomych? Facebook ma w rękawie kilka asów, które pozwolą ci dopieścić swój status, poprawić wygląd feedu i dodać odrobinę pieprzu do codziennej rutyny publikowania postów. Za serwisem Mashable.com prezentujemy 10 prostych trików na odświeżenie doświadczenia korzystania z FB.
Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach, czy korzystanie z tych dodatków dało wam choć trochę przyjemności :).

1. Jak dodać guzik ‚Nie lubię’ do swojego postu

Każdy z nas kilka razy dziennie klika na guzik ‚Lubię to’ (z resztą, nie tylko na facebookowym terenie – ten guziczek rozprzestrzenił się po całej sieci). Ale co, jeśli chce się swoim znajomym dać szansę na ‚nielubienie’ wrzucanego postu?

Miła mała aplikacja Status Magic pozwoli wam na dodanie guziczka ‚Nie lubię’ (lub jakiegokolwiek innego – ‚Kocham’, ‚Szok!’ czy ‚Co za lol:)’ – możecie dać się ponieść wyobraźni) do każdego własnego wpisu.

2. Jak schować swoje wpisy przed wybranymi osobami

W podstawowych ustawieniach konta na Facebooku można wybrać, czy wasze wpisy będą widzane przez wszystkich lub znajomych lub jeszcze ich znajomych. Istnieje jednak możliwość ukrycia wybranych postów przed konkretnymi osobami z listy twoich znajomych.

Zanim opublikujesz swój wpis, kliknij ikonkę kłódeczki tuż obok guzika ‚Podziel się’. Rozwinie się mini menu – wybierz opcję ‚Dostosuj’ i otworzy się boks ‚Niestandardowe ustawienia prywatności’. Możesz wybrać ludzi, którzy jako jedyni zobaczą twój wpis (‚Niech będzie widoczne dla – określone osoby’), lub wyłączyć z listy adresatów wybranych znajomych. Możesz zrobić to dla jednego wpisu lub ustawić na stałe.

3. Jak planować i wrzucać posty z wyprzedzeniem

Najprostszy sposóba na wcześniejsze planowanie wpisów na FB daje serwis LaterBro – zapisz się korzystając z Facebook Connect, wybierz swoją strefę czasową, wpisz co chcesz opublikować i wybierz datę godzinę, o jakiej post ma się pojawić na twoim profilu. Proste 🙂

4. Jak tagować znajomych w swoich postach

Od września możemy tagować znajomych we własnych wpisach – było o tym dość głośno, ale ponieważ wciąż zdarzają się pytania o tę funkcję – postanowiliśmy ją wam przypomnieć.

Jeśli chcesz wspomnieć znajomego we wpisie, przed wrzuceniem jego imienia wpisz ‚@’ (rozwiązanie znane m.in. z Twittera lub Blipa). Pojawi się lista twoich znajomych (zawężająca się w miarę wpisywania kolejnych liter) – wybierz osobę, o którą ci chodzi (albo markę, stronę lub event) i voila! Imię znajomego stanie się linkiem kierującym do jego profilu, a znak małpki zniknie.

5. Jak dodać symbol do wpisu

Jeśli czujesz, że proste 🙂 i 🙁 nie jest w stanie wyrazić pełni twoich emocji, polecamy stronkę Facebook Symbols, na której możesz znaleźć praktycznie niemożliwą do ogarnięcia gołym okiem masę emotikonów. Mówi się, że jeden obraz wystarczy za tysiąc słów…

6. Jak wykorzystać śmiechowe opcje językowe Facebooka

Jeśli jesteś w bardziej frywolnym nastroju, możesz na przykład wpisać swoje przemyślenia do góry nogami, albo przemawiać do wszystkich jak pirat.

Na stronie Upside Down Text lub Type Upside Down możesz przekręcić swój tekst – wystarczy go potem przekleić do okienka wpisu i niech twoi znajomi się głowią, o co ci chodzi.

Za to na 19 września (przypominamy – międzynarodowy dzień mówienia jak pirat) przyda ci się adres słownika Talk Like a Pirate Day – nawet jeśli jesteś prawdziwym szczurem lądowym, nikt z twoich znajomych się nie zorientuje. Arrr, będziesz brzmiał jak prawdziwy postrach mórz! Ye’ll ne’er get me buried booty!

7. Jak oglądać wpisy ludzi z całego świata

Jeśli chcesz zobaczyć, co ludzie na całym świecie myślą na dany temat – polecamy OpenBook. To stronka, która zbiera statusy osób, które pozwalają wszystkim na czytanie swoich powstów. Została stworzona przez web developerów z San Francisco z myślą o uświadomieniu ludziom wagi prywatności w sieciach społecznościowych.

Możesz szukać wypowiedzi na konkretne tematy, zawężać wyniki według płci lub po prostu oglądać, o czym ludzie piszą.

8. Jak sprawdzić statystyki swoich wpisów

Jeśli chcesz wiedzieć, jak często odzywasz się na Facebooku lub jakie są twoje ulubione tematy na wpisy – polecamy aplikację Status Statistics.

Aplikacja analizuje twoje posty i podaje ci informacje o tym, ile ich napisałeś, z ilu słów się średnio składały, ile razy dziennie się odzywasz. Dodatkowo tworzy wykres, który pokazuje o jakich porach dnia i w jakie dni tygodnia jesteś najbardziej aktywny. Możesz uzyskać podobne informacje na temat swoich znajomych.

Ola Kluzek8 prostych sposobów na super status na Facebooku

Related Posts

1 comment

Join the conversation
  • news site - 10 sierpnia 2012

    News info…

    I was reading the news and I saw this really cool info…


Comments are closed.